הבריף, הפענוח ותיבת האוצרות

בריף, בעצם היותו, הוא תמצית הבהירות והזיקוק. בכל זאת, הדבר הכי חשוב שצריך לעשות עם בריף הוא לפענח אותו. איך זה יכול להיות? ולמה מוכרחים בריף בשביל למצוא את האוצר?

שיחקתם פעם במסע לתיבת האוצרות?

כבעלי עסק, אתם עושים את המסע הזה בדיוק, אלא שהפעם תיבת האוצרות היא אמתית לגמרי, וברוב המקרים היא גם הסיבה לעסק שלכם; הקמתם אותו כי רציתם להרוויח כמה שיותר.

איך מוצאים את התיבה? נסו להיזכר בכל מה שכלל המשחק ההוא: היה שם מדבר גדול, והיה שק הצידה, והיו שודדי הדרכים שהתחמקתם מהם, והיו המים שנזהרתם לא לבזבז...

והייתה המפה. בלעדיה, לא היה למשחק שלכם שום סיכוי. תיבת אוצרות יכולה להיות טמונה תחת כל סלע או גבעה של חול; מפה ומסלול הם חיוניים כדי לחפש את התיבה שלכם באזור הנכון ולהגיע אליה הכי מהר והכי בקלות.

הבריף - המפה לתיבת האוצרות של העסק שלך

הבריף הוא מסמך שנבנה על בסיס שאלות מנחות שמתייחסות לעסק שלך, למוצר או השירות שהוא מציע, לקהל היעד שלו ולמתחרים. הוא מציג את היתרונות שלך, את האתגרים שלך והוא מגדיר המטרה שלך.

כתיבת הבריף היא משימה מאתגרת שדורשת, מצד אחד, הבנה כוללת של השוק ושל המוצר, ומצד שני- ירידה לפרטים והתייחסות ספציפית לכל הנקודות החשובות.

בפגישה ראשונה עם לקוח חדש אנחנו מתיישבים יחד כדי לכתוב את הבריף. מכיוון שההתמקדות בצרכים ובמטרות שלו כה חשובה לנו, אנו מקפידים על בריף מקצועי, מדויק ויעיל.

כשיש לנו בריף בידיים – יש לנו מפה. אנחנו מכירים לעומק את האזור שבו מסתתרת התיבה של הלקוח, וכעת אפשר לצאת למסע המשותף שלנו:

פענוח הבריף – חשב מסלול מחדש

הבריף עובר לשלב הקריאטיבי שבו מתגייסים אנשי המקצוע כדי לפענח את המפה ולמצוא את הדרך הטובה ביותר שתוביל את הלקוח אל היעד. אם תיבת האוצרות שלכם היא מעבר לים, משרד הפרסום יבדוק האם כדאי לכם להגיע אליה בסירה או באופנוע ים, או אולי דווקא בשחייה. אם היא נחה על ראשו של הר גבוה נציע לכם חבלי טיפוס יצירתיים ויעילים, אם היא ניצבת במקום ציבורי שמושך אליו יותר מדי עיניים, נמצא את הדרך ליצור את הבידול שישייך אותה אליכם באופן בלעדי.

המסלול הפרסומי המתוכנן אמור להתאים בדיוק למפה ששרטטנו יחד. פרסום נכון הוא כזה שעונה על דרישות הבריף ומספק מענה מקיף לצרכים שתוארו בו. כל רעיון או סקיצה נבחנים שוב ביחס לבריף, ורק אם מתברר שהם אכן משרתים את המטרה העיקרית המצוינת בו – הם עוברים לשלב הביצוע.

הבריף, אתה והמפרסם

הבריף נוצר בשיתוף פעולה מלא בינכם לבין המפרסם. אתם אלו שמכירים את השוק והמוצר ומספקים את המידע, המפרסם הוא זה שיודע לשאול את השאלות הנכונות, למקד אתכם ולעזור לכם למצוא את התשובות.

תיבת האוצרות אינה רחוקה מכתובת העסק שלך. לפעמים, בריף טוב הוא כל מה שחסר כדי למצוא את הדרך אליה.