לקראת הפקת דפוס? הדפס עמוד נוכחי


אם אתם מדפיסים בעיקר מסמכי וורד או ציורים לילדים, רוב הסיכויים שמדפסת ביתית או משרדית מספיקה לכם בהחלט, אבל אם אתם בעלי עסק, מוסד או ארגון, אתם נזקקים, לפחות מדי פעם, לשירותי בית דפוס: כרטיסי ביקור, לוחות שנה ויומנים, שלטים למדפים, פרוספקטים, רולאפים, מוצרי קידום מכירות הנושאים את הלוגו שלכם, מדבקות לקופסאות המוצרים –כל אלו הם חלק מזערי מהתוצרים שבית דפוס יכול לספק לכם.

למי פונים? באיזו שפה מדברים איתו? איך מוודאים שאני עומד לקבל בדיוק מה שהתכוונתי אליו?

הכול על הפקה, תכנון, עיצוב וקשר עם הספקים.


כל עבודה שנעשית במשרד פרסום אמורה להסתיים בהדפסה. אם מדובר במודעה לעיתון - מערכת העיתון היא זו שנושאת באחריות להדפסה, אבל לגבי כל השאר, למשל: פרוספקטים, עלונים, כרטיסי ביקור או פרסומת בדיוור ישיר, עליכם לבדוק מראש מי אחראי להדפסה ומי מלווה את ההפקה עד אליה.

כשלקוח שלנו עומד לפני הפקת דפוס, ולא משנה אם מדובר בפלייר פרסומי או בספר לתורמים, אנו מציגים בפניו מסלול מובנה של ארבעה שלבים. אם הוא רוצה, הוא מוזמן להיות חלק בלתי נפרד מהתהליך, אם לא מתאים לו - הוא יכול להשאיר לנו את העבודה ולהתערב רק היכן וכאשר הוא מעוניין בכך.

1. התכנון

לאחר שהלקוח החליט מה הוא מעוניין להדפיס (קטלוג בחוברת או במניפה? מגנט או מחזיק מפתחות למזכרת?) עלינו לתכנן את המוצר על כל צדדיו. באיזה גודל אנו רוצים אותו, מה הוא אמור לכלול, עם מה הוא אמור להשתלב ואלו חומרים הם המתאימים ביותר עבורו. הלקוח מוזמן להתרשם ממגוון עצום של מוצרים הניתנים להדפסה מיידית, ויחד איתו אנו בוחרים את האפשרות הנכונה ביותר עבורו.

2. העיצוב

עיצוב מדויק המותאם למוצר שנבחר ולמטרה שלו הוא חלק משמעותי ביותר בתהליך ההדפסה; זה גם הזמן להחליט על תוספות של הטבעות, הבלטות, למניצות וכדומה.

ניסיון רב שנים בהפקות מסוגים שונים הקנה לנו את היכולת לעצב את המוצרים המיועדים להדפסה תוך היכרות עם המאפיינים הצורניים, החזותיים והשימושיים הייחודיים שלהם.

3. הדפסה

אחוזי צבע, דיוק החיתוכים, סוג הגיליונות וגודלם - אין סוף פרטים שאולי אתם אפילו לא יודעים לבדוק אותם מרכיבים הפקת דפוס מושלמת. כדי שמה שיצא ממכבש הדפוס יהיה בדיוק מה שאישרתם לפני שלב השליחה לדפוס, צריך שמישהו שבקי מאוד בהדפסות יעמוד בצומת הזאת. כשלקוח שלנו עומד לפני הפקת דפוס הוא יודע שיש מישהו כזה לשירותו.

4. הפצה

הדפסנו. מה הלאה? איך מגיע התוצר המוצר לייעודו?

בדרך כלל, עוד לפני שאנו מדפיסים אנו מסכמים עם הלקוח על ההפצה. למי הוא רוצה שהמוצרים שלו יגיעו, ובאיזו דרך. כעת נותר רק לעשות זאת. החומרים עוברים למחלקת ההפצה שלנו, ומגיעים לייעודם במהירות האפשרית.

עשרה דברים שכדאי לבדוק לפני הפקת דפוס:

  1. בחרו את המוצר הספציפי בתשומת לב ולאחר ייעוץ מקצועי.
  2. תנו דגש על התאמת המוצר לקונספט הכללי של האירוע או לשפה הגרפית של העסק או הארגון שלכם.
  3. בררו מראש האם המעצב שלכם נוטל את האחריות גם על ההדפסה.
  4. בררו האם בית הדפוס שפניתם אליו הוא המתאים ביותר להדפסה שלה אתם זקוקים והאם המכונות שברשותו הן האופטימליות עבור ההפקה שלכם.
  5. ודאו כי הגיליון מתוכנן תוך ניצול מרבי שלו.
  6. בחרו נייר באיכות מספקת.
  7. כדי למנוע עוגמת נפש ובזבוז כסף, ודאו שהמפיק שלכם מפקח על העבודה בזמן אמת.
  8. בצעו הדפסת שמש / אייריס לפני ההדפסה הסופית.
  9. אל תקלו ראש בהפצה: מה אתם מתכננים לעשות עם המוצר המוגמר? למי הוא אמור להגיע, ואיך? מי ידאג לכך?
  10. למה לשלם יותר אם יש מי שישיג עבורכם בפחות? מפיק שיש לו קשרי עבודה מפותחים עם בתי דפוס יכול להשיג עבורכם מחירים נמוכים יותר לתוצרים טובים יותר.